Publiczna Szkoła Podstawowa im. Konstantego Damrota w Lubecku

tel.  34 356 29 09

sekretariat@lubecko.edu.pl

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

Dzień Babci i Dzień Dziadka to niezwykłe dni w roku, kiedy wnuczęta w szczególny sposób mogą okazać uczucia swoim bliskim i podziękować za ich dobre serce, spędzony razem czas, okazywaną serdeczność i czułość. Chłodne popołudnie 22 stycznia ocieplił program artystyczny przygotowany właśnie z okazji tych świąt przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej.
W sali gimnastycznej, pięknie udekorowanej na tę uroczystość, zgromadzili się zaproszeni goście, aby podziwiać występy swoich ukochanych wnucząt. Z wielkim przejęciem uczniowie recytowali wzruszające wiersze, śpiewali wesołe piosenki i prezentowali umiejętność gry na instrumentach – skrzypcach, gitarze, keyboardzie, flecie, wiolonczeli. Pierwszoklasiści odegrali zabawną scenkę z życia wziętą o tym, jak rozmawia babcia z dziadkiem. Dzieci pokazały się w niezwykle żywiołowych układach tanecznych do muzyki country i rock’n’rolla. Wszyscy mali artyści zostali nagrodzeni gorącymi brawami. Na koniec obdarowali swoich ukochanych dziadków własnoręcznie przygotowanymi drobnymi upominkami.
Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze i dostarczyło wszystkim obecnym mnóstwa wzruszeń, uśmiechów i radości.

M. Hadrian-Matyja